Vše co se mi honí hlavou....Čtu, čteš, čtou, čteme prostě všichni

Duben, Květen

Publikováno 09.11.2017 v 18:31 v kategorii Knižní výzvy, přečteno: 18x

Duben:
25. Obyvatel - Francis Cottam
   - tahle knížka nebyla špatná. Koupila jsem si ji v levných knihách myslím že za 30 kč. Každopádně film nebyl špatný. I když ten konec byl docela drsný. 3 hvězdy.

26. Jackaby - William Ritter 
   - tak je to YA spíše detektivka pro mladší čtenáře. Je lehce předvídatelná. Lehce brzy dojdete "kdo je vrah", ale mě bavila a odpoutala od všedního dne. 5 hvěd.

27. Motiv - Jonathan Kellerman
   - opětovně koupená knížka ve slevě za 49 kč. Proč ne? No takový slabý odvar to mělo. Spousta, spousta, spousta slepých uliček. 3 hvězdy.

28. Mlhy Ölandu - Johan Theorin 
   - hm... četla jsem první knížku Smršť a ta mě nadchla. Jelikož to nebyl první díl a já ráda čtu knížky od začátku série tak tato mě hodně zklamala. Přišlo mi to dost nudné a rozjelo se to až těsně ke konci. :( Dávám průměr 3 hvězdy.

29. Pohřbení - Eliot Kendra
   - néééé tak tuto vůbec nedoporučuju!!!! Odpad...

30. Mrtvá světice - Kathy Reichs 
   - Dr. Temperace Brennanová, forenzní antropoložka provincie Quebec a rodilá Američanka, sužována krutým chladem montrealské zimy vykope mrtvolu tam, kde by měla ve svém hrobě ležet sestra Élisabeth Nicolet, již přes sto let mrtvá kandidátka svatořečení. Zvláštní, malá rakev, pohřbená v hloubi rozpadajícího se kostela, v sobě přechovává první vodítko k osudu klášterní sestry..  Tato knížka mě zase dostala do nálady :) 5 hvězd. 

31. Smrt a jiné vrcholy mého života - Sebastian Niedlich 
   -  naprosto skvělá humorně napsaná knížka. Člověk se upřímně zasmál a odreagoval :D 5 hvězd. 

32. Až mě uloží do země - Robinson Peter
   - tak toto prosím má být detektivka. :( No to byla spíše ukolébavka než detektivka. Dala jsem tomu 150 stran a bylo to stejné jako kdybych přečetla 1 stranu. No nedočteno - odpad... 

33. Pečovatel - Mo Heyder 
   - na tuto knížku jsem se těšila a měla jsem co dělat abych ji sehnala a ona mě zklamala :( neustále se hl. vyšetřovatel vracel ke svému několik desetiletí mrtvému bratru, že už si člověk říkal "jdi k psychiatrovi" knížka mě zklamala. Její první díl Ptáčník byl naprosto dokonalý a napínavý příběh, ale toto byl jen hodně slabý odvar. Nebo jsem to četla v blbou dobu. 1 hvězdička Možná časem zkusím znovu. 

34. Erotický knižní klub: záhada léčivé knihy - Connie Kostel Spittler 
   -  nečekejte prosím žádné erotické scény jak z 50. odstínů :D, ale je to pouze název klubu. Tato knížka mě nadchla a pěkně se u ní odpočívalo. Není to žádný světový román, ale účel v tu danou chvíli splnil proto musím dát 5 hvězdiček. 

Květen:
35. Až se tě život zeptá - Cecelia Ahern 
   - Lucy Silchesterová přijde jednoho dne domů z práce a na koberci najde zlatou obálku s pozvánkou na schůzku se Životem. S vlastním životem. Termín si má stanovit sama. Připadá jí to neuvěřitelné, ale potom si vybaví, že o něčem podobném už četla v jakémsi časopisu. Stále se však nemůže odhodlat k rozhodujícímu kroku a určit čas amísto setkání. Nevede totiž nijak příkladný život – práce ji neláká a vyhýbá se rodině i přátelům. Po setkání s mužem, který se jí představí jako její Život, se ale všechno mění. Lucy poznává, že život je dar, jemuž by člověk měl věnovat pozornost, jakou si zaslouží. Pro mě naprostá bomba. 5 hvězd. 

36. Případ ukradeného zubu - William Ritter
   - další případ Jackabyho. A opětovně mě bavil. I když první díl byl pro mě o chlup lepší. 4 hvězdy

37. V lese visí anděl - Samuel Bjork
   - Tato knížka se mi velmi líbila. Zajímavé mi přišlo právě těch několik linek příběhu. Tobiasovo dobrodružství, Miin vztah k mrtvé sestře a sebedestruktivní myšlenky, Munch a jeho vztah k rodině.... Na konci bylo dle mě skoro vše vysvětleno a co nebylo si jde lehce domyslet. Ano té detektivní části je tam trochu méně spíše mi to připadalo, že se se případ řešil sám, ale jako thriller a celek to bylo skvěle vymyšlené. Palec nahoru a doporučuji. 5 hvězd. 

38. Stopy v krvi - Steve Robinson 
   - hm asi jsem čekala více. Docela dobrá zápletka i motiv knihy. Pátrat po dávno minulých dobách a příbuzných je dobrý námět, ale mě to nějak nesedlo. Snad bude druhý díl pro mě čitelnější. 3 hvězdy.

39. Volba - Nicholas Sparks 
   -  pro čtenáře detektivek a thrillerů, jako jsem já měla být tato kniha odpočinkovou četbou. Zprvu mi příběh připomínal až příliš přečervenalou knihovnu, dokonalou pohádku a sen snad každé z nás o najité pravé lásce. Polovina knihy navodila takové pocity, že jakmile jste došli do bodu v knize, kde Travis vypráví o tragédii, která je postihla, tak si připadáte jako by vám někdo vrazil vší silou pěstí do břicha. Ten pocit, jak prožíváte štěstí a z vteřiny na vteřinu jste bezmocní a zoufalí, že vám prostě ta slza ukápnout musí. Posledních pár kapitol mi jich ukápla spousta a to nejsem žádná cíťa, ale způsobem jakým to autor napsal mě prostě dostal.5 nádherných hvězd. 

40. Pentagram - Jo Nesbo
   - Wow miluju Nesba. Tento díl byl skvělý, propracovaný a prostě se četl hravě. I když těch úmrtí tam bylo... :( Jediné, co na něm nesnáším je, že často nechává umřít nějakého toho blízkého člověka. :( 5 hvězdiček :) 

Nu, tak jsem lehce za polovinou. Je pravda, že na spousty  knížek už si moc nepamatuju. Je to už přecejen delší doba, ale ty, které mě uhranuly ty ještě v mé paměti stále jsou :) 

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?